ایده‌های جذاب و خلاقانه برای کارآفرینی اینترنتی

دنیای اینترنت و فضای مجازی در عصر حاضر فرصت مناسبی برای کارآفرینی و شروع یک کسب و کار جدید با بودجه و هزینه کم محسوب می شود؛ بنابراین اگر شما نیز علاقه مند به راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی هستید ولی اطلاع چندانی از این بازار پر چالش ندارید و نمی دانید دقیقاً باید از کجا شروع و چه نوع کسب و کاری را راه بیندازید در ادامه مطلب ایده های جذاب و خلاقانه برای کارآفرینی اینترنتی در همیار توسعه همراه ما باشید.

  • چگونه یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟
  • چند نمونه از ایده های خلاقانه و جذاب کارآفرینی اینترنتی را نام ببرید؟
  • چگونه کارآفرینی اینترنتی خود را شروع کنیم؟

ایده های جذاب و خلاقانه برای کارآفرینی اینترنتی

کسب و کارهای اینترنتی فرصت مناسبی برای شروع یک کسب و کار خلاقانه با بودجه و هزینه کم به شمار می روند که نسبت به سایر کسب و کارها هزینه کمتری را به سرمایه گذار متحمل می شوند، به همین دلیل بسیاری از افراد خواهان استفاده از ظرفیت دنیای مجازی و تکنولوژی برای شروع یک کسب و کار اینترنتی هستند که برای این منظور کارآفرینی های اینترنتی زیادی را می توان در بستر اینترنت ایجاد و از این طریق کسب درآمد نمود که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

ایجاد وب سایت آموزشی

یکی از ساده ترین و در عین حال پر درآمدترین کسب و کار اینترنتی ایجاد و راه اندازی وب سایت آموزشی است؛ بنابراین اگر شما دارای تخصص یا مهارت خاصی  هستید می توانید یک وب سایت آموزشی برای علاقه مندان به مهارت و تخصص ایجاد کنید، برای این منظور شما می بایست با استفاده از تولید محتوای غنی، تخصص و مهارت خود را به منبعی برای کسب درآمد تبدیل کنید.

در دنیای اینترنت وب سایتهای آموزشی زیادی وجود دارند که با یک جستجوی ساده می توانید آنها را مشاهده و از کم و کیف آن اطلاعاتی را به دست بیاورید.

گسترش دسترسی به اینترنت انقلابی در حوزه آموزش به وجود آورده است طوریکه هم اکنون با گسترش ویروس همه گیر کرونا بسیاری از آموزش ها به صورت مجازی و از طریق وب سایت و اپلیکیشن انجام می شود؛ پس شما هم می توانید تخصص خود را به صورت آنلاین به مخاطبان خود عرضه کنید. به این نکته توجه داشته باشید که بسیاری از دانشگاه های معروف جهان آموزش های خود را به صورت رایگان ارائه می کنند چرا که آموزش یک نیاز دائمی به شمار می رود و انسان همیشه به دنبال آن برای رسیدن به تکامل است که معمولاً به درستی بر آورده نمی شود، بنابراین اگر شما در کار آموزش حرفه ای برخورد کنید و محتوای غنی و  با کیفیتی را ارائه کنید بدون شک موفق خواهید شد.

ارائه خدمات در بستر اینترنت

اگر شما دارای توانایی و مهارت خاصی هستید می توانید مهارت خود را در بستر اینترنت به دیگران معرفی و از این طریق کسب درآمد کنید؛ به طور مثال اگر شما در زمینه طراحی وب و یا طراحی لوگو، تولید محتوا و … مهارت خاصی دارید می توانید آن را به دیگران با راه اندازی وب سایت معرفی کنید تا مشتریانی که به مهارت و تخصص شما نیز دارند بتوانند با شما تماس و ارتباط برقرار کنند؛ از ویژگی های بارز چنین کسب و کاری می توان به عدم اجاره محل کار و …. اشاره نمود چرا که شما خیلی راحت در خانه می توانید تخصص خود را به فروش برسانید.

تولید و فروش بی واسطه محصولات

اگر شما نقاش، نویسنده، عروسک ساز، برنامه نویس و … هستید می توانید از ظرفیت اینترنت و شبکه های مجازی پیشه و مهارت خود را تبلیغ و از این طریق محصولات خود را به فروش برسانید که در این میان داشتن روابط عمومی بالا برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه ضروری است تا بتوانید اعتماد مشتریان را به خودتان جلب کنید که برای این منظور می توانید با راه اندازی وب سایت و شبکه اجتماعی خاص تصاویر واقعی از محصولات خود را در وب سایت یا کانال شبکه اجتماعی خود قرار دهید و با ارسال رایگان محصول به همراه امکان عودت کالا در صورت عدم رضایت و برگشت پذیر بودن پول اعتماد مشتری را جلب و به فروش بیشتر و بهتری دست پیدا کنید.

تهیه برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی

اگر چنانچه توانایی تولید و همچنین اجرای برنامه های هفتگی یا ماهانه را دارید و می توانید برنامه های تخصصی در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و … تولید کنید خیلی راحت می توانید با راه اندازی یک وب سایت و با عضوگیری و دریافت حق عضویت ماهانه یا سالانه و همچنین انجام تبلیغات درآمد خوبی را کسب کنید؛ نکته ای که در این بین وجود دارد این است که شما می بایست برنامه های با کیفیت و متنوعی متناسب با خواست و نیاز مشتری تولید کنید تا مشتری متقاعد شود حق عضویت را پرداخت کند. به مشتری خود این را اطمینان را بدهید که برنامه های تولیدی تا پایان دوره عضویت وی با همان کیفیت ارائه می شوند. شما در این بخش می توانید بسته به مهارت و تخصص خود کسب و کارهای مختلفی را ایجاد کنید.

بازاریابی یا فروش واسطه‌ای

فروش واسطه ای(فروش رابطه ای) با نام علمی و انگلیسی Affiliate Marketing که از آن به عنوان بازاریابی نیز یاد می کنند بخشی از مجموعه فروش را شامل می شود که در آن شما محصولات سایت های دیگر را در سایت خود تبلیغ و به فروش می رسانید که از این طریق درصدی از فروش عاید شما می شود. در این نوع کسب و کار شما نیاز به تولید محصول و مواردی از این قبیل را ندارید چرا که شما محصولات دیگر فروشگاه ها یا شرکت ها را به فروش می رسانید و درصدی از آن را به عنوان حق الزحمه دریافت می کنید، که البته در این زمینه شما نیاز به تخصص دارید تا بتوانید کاربران را به مشتریان واقعی تبدیل کنید چرا که در صورت عدم تبدیل کاربر به مشتری چیزی عاید شما نمی شود.

راه اندازی وب سایت فروش و تبلیغ

در این زمینه می توان درک هالپرن را به عنوان یک اعجوبه فراموش نشدنی مثال زد چرا که در ابتدا وب سایتی برای اشاعه اخبار ستاره های هنری و همچنین شایعاتی که در این زمینه برای آنها اتفاق می افتاد ایجاد نمود که البته پس از مدتی به دلیل محبوبیتی که در میان کاربران به دست آورد به محلی برای تبلیغ انواع کسب و کارها تبدیل شد. هم اکنون درک هالپرن مدیر و موسس وب سایت Social triggers به شمار می رود که در زمینه تولید محتوای آموزشی فعالیت می کند. توجه داشته باشید که راه اندازی وب سایت فروش و تبلیغ یکی از کاربردی ترین و عمومی ترین روشهای کارآفرینی اینترنتی به شمار می رود که راه موفقیت آن تولید محتوای غنی، جذاب و ماندگار است.

برای استارتاپ خود اسپانسر بگیرید

توجه داشته باشید که نحوه جذب اسپانسر برای محتوای تولیدی یونیک و جذاب هم سخت و هم در عین حال آسان است، سخت از این لحاظ که شخصی که تولید محتوا می کند برای برند شدن باید زحمت زیادی بکشید و پس از تبدیل شدن به برند می توانید اسپانسر را به سوی خود جذب کنید؛ چرا که در صورت برند شدن این اسپانسر است که باب مذاکره را با شما باز و به شما مراجعه می کند.

راه اندازی وب سایت برگزاری مراسم، سمینار، کارگاه آموزشی و غیره

یکی از ایده های جذاب برای کارآفرینی اینترنتی راه اندازی وب سایت برگزاری انجام مراسمات مختلف همچون سمینار، کارگاه آموزشی و …. در بستر اینترنت و دنیای واقعی است که البته می توانید به این لیست مراسمات مربوط به عروسی و عزا را نیز اضافه کنید. یکی از نمونه های موفق در این زمینه مایکل استلزنر است که با برگزاری جلسات آنلاین و واقعی کار خود را با ساخت یک وبلاگ ساده شروع کرد که هم اکنون موسس و مدیر وب سایت معروف socialmediaexaminer.com است.

راه اندازی وب سایت مربیگری

اگر این توانایی را در خود می بینید که می توانید مربی حرفه ای در حوزه های مختلف به خصوص روانشناسی و … باشید خیلی راحت می توانید دامنه فعالیت خود را از طریق اینترنت گسترش دهید و به خیل عظیمی از مشتریان خود دست پیدا کنید و از این طریق با دادن خدمات مشاوره ای و … هزینه آن را دریافت کنید، همچنین می توانید با ایده های خلاقانه خود و با تلفیق چندین کسب و کار که در بالا به آنها اشاره شد یک کسب و کار نوین با یک برند خاص را برای خود نهادینه و ایجاد کنید.

خلاقیت در کارآفرینی اینترنتی

توجه داشته باشید که شما از هر طریقی می توانید با ایجاد یک وب سایت برای خود کسب و کاری دست و پا و از این طریق کسب درآمد کنید برای این منظور کافی است مهارت خود را درک و از آن در جهت رسیدن به اهداف خود استفاده کنید، که در این زمینه خلاقیت و ایده پردازی در کنار مهارت حرف اول را می زند که البته برای شروع هر کسب و کاری شناخت مشتریان بالقوه، شناخت بازار و همچنین آشنایی با مسائل مختلف بازار باید در الویت قرار داشته باشد.

سخن پایانی

دسترسی همگانی به اینترنت انقلابی را در زمینه کسب و کارهای اینترنتی به وجود آورده است طوریکه امروزه در بستر اینترنت کسب و کارهای زیادی فعالیت می کنند که شما نیز می توانید خیلی راحت با صرف بودجه اندک متناسب با علاقه و مهارت خود کسب و کار اینترنتی خود را با ایجاد وب سایت راه اندازی کنید و از این طریق برای خود کسب درآمد کنید که ما در این مقاله به برخی از مهمترین کسب و کارهای اینترنتی برای کارآفرینی اشاره کوتاهی نمودیم، شما نیز می توانید بسته به سلیقه، بودجه، مهارت، تخصص و نیاز بازار کارآفرینی اینترنتی خود را شروع کنید که برای راه اندازی وب سایت و سایر مسائل می توانید با همیار سیستم تماس بگیرید.

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

امید صدر

متولد ۵ آبان ۱۳۷۳ در شهرستان شبستر از توابع استان آذربایجان شرقی و تحصیل کرده مدیریت دولتی و مهندسی فناوری اطلاعات

درباره این مطلب نظر دهید !